Mladi raziskovalci

Z mladimi raziskovalci naše šole smo se 8. marca prvič udeležili srečanja Mreže šol Parka Škocjanskih jam v Matavunu. Raziskovali smo izseljence in priseljence našega šolskega okoliša. Ob tej priliki smo obiskali gospo Marijo Iskra, ki se je pred desetletji preselila v Avstralijo in se pred nekaj leti vrnila domov. Pripovedovala nam je o življenju v Avstraliji, težavah, s katerimi se je srečevala zaradi jezika ter o tem, kako močno so bili naši izseljenci v Melbournu med seboj povezani. Z njo smo posneli kratek intervju, ki smo ga v Matavunu predstavili. Postregli pa smo tudi z avstralskim namazom, imenovanim Vegemite. Raziskovalno delo nam je bilo zelo všeč, zato smo sklenili, da sodelujemo tudi v naslednjem šolskem letu. (Šajn Martina)