MINI ROKOMET

V četrtek, 12. maja 2022, smo se nekateri učenci nižjih razredov udeležili tekmovanja v mini rokometu.

Komentarji so izklopljeni za MINI ROKOMET

Nemščina na naši šoli

Na OŠ Jelšane se učenci v okviru izbirnega predmeta nemščine učijo že drugo leto.
Pouk poteka dve uri na teden. Pri pouku smo aktivni, vedno se kaj novega naučimo in kaj lepega ustvarimo.
Letos smo sodelovali v akciji Goethe-Instituta Ljubljana. Pridružili smo se projektu »Ostern ist schöner mit dir« oz. »Velika noč je lepša s tabo« in izdelovali velikonočne voščilnice. Učenci so se zelo potrudili, saj so voščilnice potovale v Avstrijo in Nemčijo, da bi z njimi razveselili starostnike v domovih upokojencev. Poleg voščila v nemščini, so učenci zapisali tudi nekaj o sebi.
Goethe Institut nam je v zameno poslal majhna presenečenja.
V akciji je poleg naše šole sodelovalo še 48 slovenskih osnovnih in srednjih šol. Vsi skupaj smo naredili kar 1495 voščilnic, ki so že prispele v različne domove za bolne in ostarele v Avstriji in Nemčiji.

Nadaljuj z branjem

Komentarji so izklopljeni za Nemščina na naši šoli

Pri zobozdravniku

Bernarda Gašperčič: Pri zobozdravniku / Igrana predstava, zadnja v sklopu abonmajskih predstav gledališča Teater za vse iz Jesenic.

Komentarji so izklopljeni za Pri zobozdravniku

Med dvema ognjema

Maj mesec je prinesel težko pričakovano tekmovanje v igri med dvema ognjema.

Komentarji so izklopljeni za Med dvema ognjema

Uvrščeno v NOVO

“Vseslovensko petje s srci”

Letos je že peto leto zapored potekal projekt Vseslovensko petje s srci. Dogodek se tradicionalno zgodi na dan Svetega Jurija, ki po ljudskem izročilu prinaša pomlad, obilje, srečo in veselje. Ker je ta dan sobota, smo se na šoli odločili, da bomo skupaj prepevali v petek, 22. aprila, med 10. in 11. uro. Potrebovali smo le glas in dobro voljo.
Najprej smo zapeli slovensko himno potem pa še pesmi po našem izboru.

Komentarji so izklopljeni za “Vseslovensko petje s srci”